26 września jest obchodzony Europejski Dzień Języków z inicjatywy Rady Europy. Jest to międzynarodowe święto, celem którego jest zachęcenie Europejczyków do nauki języków obcych oraz propagowanie zalet różnorodności językowej. Z okazji tego święta w naszej szkole na lekcjach języka angielskiego w ciekawy i zabawny sposób uczniowie klas starszych poznali nazwy państw oraz narodowości, dowiedzieli się jak się wita w różnych krajach świata oraz mieli okazję posłuchać wykonania hitowej piosenki w 12 różnych językach świata. Przy pomocy kodów QR oraz odrobinie spostrzegawczości uczniowie poznali nowe słownictwo oraz powtórzyli już znane. Uczniowie klas 5 i 6 również wykonali przepiękne prace plastyczne z angielskimi idiomami i związkami frazeologicznymi. Klasy młodsze poznali nazwy 6 ważnych krajów świata oraz dowiedzieli się jak wyglądają flagi tych państw. A niektórzy uczniowie nawet założyli czapkę pirata J Nie zabrakło rywalizacji oraz dużej ilości pozytywnych emocji.

Uczniowie klasy 7 rozpoczęli językową przygodę z nowym międzynarodowym projektem eTwinning „Knowing culture through a second language”. Naszymi partnerami będą szkoły z Hiszpanii oraz Turcji. Dzięki tej współpracy uczniowie będą mieli świetną okazję doskonalenia umiejętności językowych oraz poznania kultury innych państw.

Alesia Asmushkina

Galeria

Dla ucznia

Najważniejsze informacje dla naszych uczniów. Konkursy, zbiórki, wybory samorządu i nie tylko.

Dla Rodziców

Najważniejsze informacje dla rodziców naszych uczniów. Spotkania, wywiadków, Rada Rodziców, materiały edykacyjne i nie tylko.

Facebook

Odwiedź nas na Facebook !
Logo - program dla szkół
Logo - program dla szkół
 do góry