Uczniowie, pełni sił i zapału, powrócili do JEDYNKI. Dzisiejsza uroczysta inauguracja była radosnym spotkaniem naszej szkolnej społeczności. Uroczystość poprowadziły uczennice Joanna Wieczorek i Karolina Pudlik. Nowa dyrektor szkoły, pani Małgorzata Wronowska, serdecznie  powitała uczniów i ich rodziców oraz zaproszonych gości  księdza Proboszcza Mariana Demarczyka oraz Przewodniczacą Rady Rodziców Annę Juruć. Szczególne ciepło został powitany Burmistrz Ozimka Mirosław Wieszołek, który mimo licznych obowiązków znalazł czas dla naszych dzieci. Goście, w krótkich przemówieniach, życzyli uczniom wytrwałości i siły, dużo zdrowia i wiary w siebie, ale także spojrzenia na drugiego człowieka i pomocy w trudnych chwilach. Odczytane też zostały listy od Wojewody Opolskiego Sławomira Kłosowskiego  oraz list Ministra Edukacji i Nauki  Przemysława Czarnka.

Prawdziwymi bohaterami dzisiejszego dnia były nasi PIERWSZOKLASIŚCI. Złożyli oni ślubowanie na sztandar, jak nakazuje tradycja szkoły. Oczywiście, każdy mały uczeń najbardziej czekał na "róg obfitości", które wręczała wychowawczyni klasy, pani Wiesława Papkalla. Było radośnie i wzruszająco. Jeszcze tylko pamiątkowe fotki i wszyscy uczniowie z wychowawcami rozeszli się do swoich klas. To był bardzo miły dzień!

Załączniki: