W naszej szkole, w klasach VI-VIII, zorganizowane zostały spotkania z przedstawicielami Izby Administracji Skarbowej. Był to cykl interesujących zajęć edukacyjno-informacyjnych na temat systemu podatkowego w Polsce, skąd sie biorą podatki i dlaczego musimy je płacic oraz na co są przeznaczone pieniądze z podatków obywateli.

Bardzo emocjonujące okazały się także  spotkania z pracownikiem Narodowego Banku Polskiego, który omówił rolę NBP. Zaproponował też uczniom trudny konkurs, w którym do wygrania były złote sztabki oraz monety kolekcjonerskie. Trzeba było wykazać się wiedzą wykraczającą poza ramy szkolnych podręczników. Takich dociekliwych uczniów nam nie zabrakło, którzy mieli duży zasób wiedzy i wygrali nagrody.

Ciekawe lekcje prowadzone przez pracowników IAS  i NBP przybliżyły naszym uczniom ważną tematykę wychowania do wartości oraz kształtowania postaw obywatelskich. Spotkania te odbyły się w ramach szkolnego projektu profilaktycznego "Uczeń bezpieczny, bo mądry, roztropny i grzeczny" i były cennym poszerzeniem wiedzy dla naszych uczniów.