W tym trudnym czasie, kiedy pandemia i nasze zdrowie zmusiły nas do pozostania w domu, klasa 2 postanowiła skorzystać z możliwości internetu i dzięki pomocy rodziców poznaje zawody, jakie wykonują. Pierwszym zawodem, który idealnie pasował do bajki „ Szewczyk Dratewka” jest – krawcowa. Mama naszego Adasia uczyniła nam zaszczyt i zgodziła się opowiedzieć o swoim zawodzie. Przybliżyła nam pracę krawcowej, opowiedziała jakie obowiązki, ale także plusy i minusy ma jej praca. Pokazała nam przybory, które każda krawcowa musi mieć w domu, m.in. specjalne nożyczki, igły odpowiednie do rodzaju materiału, wytłumaczyła dzieciom co to jest ścieg i jakie są jego rodzaje. Na koniec spotkania Pani Marta pokazała swoją maszynę do szycia i zademonstrowała jak ona pracuje. Dzieci były bardzo zadowolone ze spotkania, jednogłośnie stwierdziły, że praca krawcowej jest bardzo ważna i jednocześnie bardzo trudna.

Pani Marcie chcemy serdecznie podziękować za poświęcony czas i przybliżenie dzieciom tak ważnego zawodu.

Aneta Woźnica