Der gestiefelte Kater, czyli Kot w butach - to druga bajka, którą uczniowie klas młodszych poznają w ramach nauki języka niemieckiego. Dzieci gościły w bibliotece szkolnej, słuchały czytanej przez bibliotekarkę bajki, kolorowały kolorowanki oraz poznawały słówka po niemiecku do każdego obrazka. Teraz te rysunki zostaną opracowane w formie teatrzyku kamishibai, a potem będzie przedstawienie. To interesująca forma nauki języka niemieckiego i popularyzacji czytelnictwa realizowana w ramach projektu językowo-czytelniczego "Niemieccy pisarze dzieciom", który prowadzony jest od września w naszej szkole. Na zakończenie zajęć dzieci wypożyczyły sobie kolorowe słowniczki do nauki języka niemieckiego, by w domu szlifować swoje słownictwo.

Grażyna Świercz, Elżbieta Pędzik