Wtorkowe lekcje wychowawcze były trochę inne niż zwykle. Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w zajęciach promujących projekt "Wolontariat! Dla mnie Ok! Kreatywność i pomysłowość naszych uczniów na zajęciach zaskoczyła prowadzącą, Barbarę Chyłkę - kierownika biura i wolontariatu w Stowarzyszeniu Hospicjum Opolskie. Pani Chyłka odwiedza szkoły i promuje wśród młodych ludzi zaszczytną ideę wolontariatu, namawia ich do pomagania innym, nie tylko Hospicjum BETANIA. To była ciekawa lekcja, uczniowie zdali sobie sprawę, że aby pomagać wystarczy tylko ich zapał, serce i dobre chęci. Klasa 6a na zajęciach wymyśliła już akcję charytatywną, która będzie niebawem zrealizowana!