11 czerwca 2019 r. klasa 5 „a” i 5 „b”, wraz z paniami wychowawczyniami, Elżbietą Nawrocką, Barbarą Szymską oraz panią z języka niemieckiego, panią Elżbietą Pędzik, wybrały się na krajoznawczą wycieczkę do Jury Krakowsko- Częstochowskiej. Na początku trasy uczniowie przemierzyli trudny odcinek drogi mieszczący się w Ojcowskim Parku Narodowym prowadzący pod górkę, aż do chłodnej „Groty Łokietka”, w której pobyt przyniósł wielką ulgę i zregenerował siły. Tam dzieci poznały legendę o królu Łokietku i jego synu Kazimierzu Wielkim, który nazwał to miejsce Ojcowem. Po krótkim odpoczynku można było ruszyć w dalszą drogę, gdzie czekały stragany z pamiątkami i pysznymi przekąskami. Kolejnym zwiedzanym miejscem był zamek w Pieskowej Skale. Tam można było nie tylko podziwiać piękne widoki, obejrzeć z bliska znajdującą się nieopodal Maczugę Herkulesa, ale także wybić krakowską monetę. Ostatnim miejscem, gdzie klasy dotarły była Pustynia Błędowska, skąd uczniowie pełni nowych wrażeń i przeżyć z uśmiechem na twarzy wrócili do Ozimka. Taką wycieczkę można polecić innym, którzy tu jeszcze nie byli!

Barbara Szymska