Klasy ósme 26 czerwca o godzinie 11 na uroczystości zakończenia roku szkolnego 2021/2022 pożegnały nauczycieli i społeczność szkolną. W imieniu wszystkich uczniów słowa pożegnania wygłosili przedstawiciele obu klas : Marta Ordon i Kacper Sklorz.

„Drodzy absolwenci, minął Wasz ostatni rok szkolny i nadszedł dzień zakończenia roku szkolnego, a więc nastał czas podsumowań, podziękowań i życzeń. Zdobyliśmy wiele nowych wiadomości, dzięki wycieczkom poznaliśmy ciekawe miejsca, uczestniczyliśmy w akcjach charytatywnych. Pamiętajmy jednak, że był to czas szczególny, ponieważ żyliśmy w czasie pandemii, podczas której doświadczaliśmy nowych metod nauczania zdalnego. Mimo trudności i braku kontaktu z rówieśnikami i nauczycielami staraliśmy się jak najsumienniej wykonywać nasze obowiązki. Los postawił na naszej drodze kolejne doświadczenie, wybuchła wojna w Ukrainie. Z otwartymi sercami przyjęliśmy koleżanki i kolegów z bratniego kraju. Bogatsi o nowe doświadczenia i przeżycia przystąpiliśmy wszyscy do egzaminu ósmoklasisty. Wielu z nas, moi drodzy, ciężko pracowało przez cały rok, osiągając sukcesy dydaktyczne i wychowawcze.”

Wychowawczynie klasy VIII A i VIII B

Podczas akademii wręczono nagrody i dyplomy:

Nagrody książkowe dla uczniów o najwyższej  średniej

Stypendia dla uczniów o najwyższej średniej

Wręczenie świadectw przez wychowawczynie klasy 8a Renatę Marciniak, klasy 8b Agnieszkę Kaczmarek

Listy gratulacyjne dla rodziców uczniów o najwyższej średniej

Podziękowania dla rodziców za zaangażowanie się w życie klasy i szkoły

Nagroda dla Szymona Bartnickiego laureata Wojewódzkiego Konkursu z Języka Angielskiego

Nagrody dla najlepszych sportowców klas ósmych: Sebastiana Drozdka i Marcela Rusina z klasy 8a