Uczniowie klasy pierwszej uczestniczyli w projekcie edukacyjny pt. ”Poznajemy tajemnice przyrody”. Jego celem było kształtowanie wśród uczniów postaw proekologicznych, rozwijanie umiejętności życia w bliskości z naturą i w zgodzie z nią, obserwowanie zmian zachodzących w przyrodzie i wyciąganie z nich wniosków. Zajęcia podzielone były na kilka etapów i obejmowały do wykonania różne zadania związane z porą roku m.in. zbieraniedarów jesieni, wykonaniejesiennej dekoracji i zielnika, rozpoznawaniezwierząt po śladach pozostawionych na śniegu, szukanie pierwszych oznak wiosny w przyrodzie, posadzenie rośliny i prowadzenie obserwacji jej rozwoju.Podczas spacerów uczniowie wsłuchiwali się w odgłosy lasu, obserwowali ptaki, rośliny  i zwierzęta, uczyli prawidłowego zachowania w lesie. Poznawanie w taki sposób przyrody  było fajną  zabawą i nauką. 22 kwietnia w Światowym Dniu Ziemi cała klasa wzięła udział w akcji „Sprzątamy dla Polski”, podczas której posprzątaliśmy okolice naszej szkoły. W trakcie realizacji projektu uczniowie wykonywali  również zadania z programu edukacyjnego „Szkolne Przygody Gangu Swojaków”.

Wiesława Papkalla