Uczniowie klasy 7a odbyli krótką podróż po naszym mieście, odwiedzili miejsca pamięci i pomniki historii w Ozimku. Pogoda sprzyjała temu historycznemu spacerowi, gdyż wydobyła całe piękno naszego małego miasteczka. Przed pomnikami uczniowie zapalili znicze z biało-czerwonymi wstążeczkami. Poznali także ciekawą, chociaż bardzo trudną historię tych miejsc.  Z zaciekawieniem odczytali inskrypcje na pomnikach, zastanawiając nad przeszłością Ozimka. Zajęcia, a raczej krótka historyczna wycieczka w przeszłość odbyła się w ramach innowacji pedagogicznej " Ojczyznę kocha się, bo własna". Wieloetapową podróż uczniów po Ozimku zakończyła wizyta na cmentarzu ewangelickim, gdzie zapalili znicz dla swojego wspaniałego przyjaciela z klasy, o którym pamiętają.