Uczniowie klas V-VIII naszej Szkoły pod opieką Pani Olgi Jarosińskiej, Violetty Oliwy i Pani Barbary Szymskiej brali udział w bezpłatnych warsztatach ze zdobienia jaj wielkanocnych w Muzeum Wsi Opolskiej w Bierkowicach. Panie prowadzące zajęcia zapoznały uczestników z tradycyjnymi opolskimi technikami wykonywania kroszonek i pisanek, opowiadając o zwyczajach panujących na Śląsku Opolskim. Każdy z uczniów miał możliwość wypróbować prezentowane na warsztatach techniki i ozdobić przywiezione ze sobą jajka. Dzięki temu wyłonili się kandydaci do udziału w XXIX edycji Wojewódzkiego Konkursu Plastyki Obrzędowej „Kroszonki Opolskie 2020”, który odbędzie się 6 marca 2020 wMuzeum Wsi Opolskiej w Opolu przy współudziale Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego i Oddziału Opolskiego Stowarzyszenia Twórców Ludowych.

Barbara Szymska