Niedawno przyszli po raz pierwszy do szkoły ze swoimi rodzicami, dziadkami. Co to będzie? Jak to będzie? Dostali wielkie tyty, czyli rogi obfitości, pełne słodyczy, zabawek, przyborów szkolnych. No, i zaczęło się! Teraz nasze dzielne Pierwszaczki podpisały klasowy kodeks. Wiedzą, że trzeba mówić "dzień dobry" i "do widzenia", wiedzą, że trzeba się bawić zgodnie i bezpiecznie, i pomagać sobie nawzajem. Ich kochana wychowawczyni Aneta Woźnica dba, by w szkole nie tylko dobrze się uczyły, ale by mile i bezpiecznie spędzały czas! I okazało się, że w tej szkole, to fajnie jest!