W naszej szkole sport odgrywa bardzo ważną rolę. Mamy bardzo dobrze wyposażoną salę gimnastyczną, salkę do gimnastyki korekcyjnej oraz boisko sportowe. Uczniowie licznie uczestniczą w zajęciach Szkolnego Koła Sportowego. Organizowane są róznorodne zajęcia sportowe oraz innowacje pedagogiczne.

Dnia 24 września 2021r. po raz pierwszy został zorganizowany w naszej szkole „Bieg w piżamach” z gościnnym udziałem naszych małych przyjaciół z Przedszkola Publicznego Nr 1 w Ozimku. Patronat nad imprezą objął burmistrz Gminy i Miasta Ozimek pan Mirosław Wieszołek. Cel imprezy to pomoc i okazanie wsparcia dla Fundacji ,,Gdy Liczy się Czas”, która została założona przez rodziców dzieci dotkniętych chorobą nowotworową, dla których piżama stała się nieodłączną częścią codzienności. Biorąc udział w imprezie i zmieniając codzienne ubrania na piżamy, chcieliśmy okazać wsparcie wszystkim najmłodszym pacjentom oddziałów onkologicznych i ich rodzinom. Bieg nie odbyłby się, gdyby nie zaangażowanie pani Anety Woźnicy – opiekuna szkolnego wolontariatu, która zgłosiła szkołę do biegu, zaprosiła do włączenia się do akcji przedszkolaki z PP nr 1, przygotowała oprawę imprezy oraz zadbała o ufundowanie przez Urząd Gminy i Miasta w Ozimku oraz firmę Plada Sp. z o.o. z Chrząstowic miłych niespodzianek dla najmłodszych uczestników biegu. Wszystkim: organizatorce – pani Anecie Woźnicy, pani Darii Bejm, która rozgrzała dzieciaki przed biegiem, przedszkolakom, ich wychowawczyniom, pani dyrektor – Magdzie Dudkiewicz, panu Burmistrzowi oraz uczniom i nauczycielom PSP nr 1 dziękuję za okazane serce! Zebrane podczas biegu pieniądze zasiliły już konto fundacji!

Małgorzata Wronowska

Składamy serdeczne podziękowania