W naszej szkole odbył się festiwal nauki i zabawy. Uczniowie wszystkich klas - od najmłodszych pierwszaków po młodzież z klas siódmych- prezentowali doświadczenia z fizyki i chemii. To doskonały sposób, aby uczcić patronkę szkoły Marię Skłodowską- Curie. Było więc oczyszczanie wody, nietypowe napełnianie balonów, robienie zielonego "glutka" oraz ... sztucznej krwi. Dzieci zrobiły tęczę na talerzu, malowały bańkami i wiele innych ciekawych doświadczeń. Było ciekawie i smacznie, gdyż profesjonalny szef kuchni, pan Lukasz Szewczyk, przygotował przepyszne lody waniliowe i kakaowe wykorzystując do tego ciekły azot. Doświadczenia były ciekawe, a lody - pycha!