Przez prawie dwa miesiące uczniowie klasy III B uczestniczyli w zajęciach z projektu „Młodzi Odkrywcy Sekretów Nauki”. Głównym celem zajęć było zaciekawienie dzieci zjawiskami zachodzącymi w otaczającym ich świecie. W trakcie zajęć wykonywaliśmy wiele ciekawych eksperymentów wyjaśniających różne zjawiska chemiczne, fizyczne i biologiczne z którymi uczniowie spotykają się na co dzień. Uczyliśmy się mieszać kolory i rozszczepiać barwy. Poznawaliśmy tajniki programowania i uczyliśmy się szyfrować wiadomości. Dowiedzieliśmy się, jak powstaje prosta animacja i wykonaliśmy własne zabawki. Poznawaliśmy właściwości różnych mas plastycznych oraz malowaliśmy puchnącymi farbami. A na koniec wykonaliśmy desery kulinarne według własnych pomysłów. Przeprowadzone eksperymenty dały dzieciom dużo radości oraz okazję do odkrywania i zgłębiania fascynującego świata przyrody i techniki. A być może… obudziły pasję przyszłego naukowca?

Wiesława Papkalla