W trakcie kolejnego spotkania z bajką terapeutyczną poznaliśmy opowiadanie z serii „Maja i jej świat. Uczucia” Anny Obiols. Wspólnie z Mają i jej rodzicami wybraliśmy się na wycieczkę, podczas której dziewczynka doświadcza wielu różnych emocji. Po wysłuchaniu opowiadania dzieci starały się nazwać towarzyszące dziewczynce uczucia przy poznawaniu ludzi i świata. Po omówieniu książki dzieci wysłuchały fragment I części Symfonii „Z Nowego Świata” A. Dvoraka, a następnie przelały na papier własne odczucia i emocje, które towarzyszyły im podczas słuchania utworu. W końcowej części zajęć wspólnie wymyśliliśmy własną bajkę, starając się ukazać i nazwać towarzyszące bohaterom uczucia. Spotkanie odbyło się w ramach realizowanej w klasie III B innowacji czytelniczej „Książka uczy i bawi”. Zajęcia prowadziła pani Anna Kępkowska z Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Ozimku.

Wiesława Papkalla