Eksperymenty dla dzieci w szkole, poza szkołą,  to zawsze świetny pomysł na wspólną zabawę. Chemiczne zabawy, brudzące zabawy, z dźwiękami, przyrodą, powietrzem były  bardzo atrakcyjnymi  eksperymentami dla małych naukowców. Dzieci mogły go przeprowadzać wykonując wszystkie czynności samodzielnie i obserwując dosyć długo zachodzące reakcje i zjawiska oraz różnorodne efekty. Dziecięca ciekawość poznawcza jest czymś naturalnym - jednak, aby korzystnie wpływała ona na rozwój naszych pociech, należy ją odpowiednio stymulować i ukierunkować. Najlepiej właśnie w postaci zabawy - w jej trakcie dziecko może samodzielnie poszukiwać rozwiązań i odpowiedzi, może samo prowadzić badania, doświadczać nowych sytuacji i bodźców. Zabawa jest przecież nieodłącznie związana z pozytywnymi emocjami, co bardzo wspiera proces uczenia się. Czyż nie zapamiętujemy najlepiej tego, co dobrze się nam kojarzy? Moim uczniom  nasze spotkania zostaną w pamięci na długo.

Magdalena Dudkiewicz