W naszej szkole odbył się próbny alarm przeciwpożarowy. Alarm przebiegał zgodnie z planem, który został opracowany na podstawie Instrukcji Przeciwpożarowej PSP nr1 i Planu Ewakuacji PSP nr1. Ewakuacja odbyła się sprawnie. Pracownicy znali swoje obowiązki związane z zabezpieczeniem dokumentacji i prawidłowym wyprowadzeniem osób z budynku. Uczniowie z nauczycielami ewakuowali się w wyznaczone miejsca. Nauczyciele sprawdzili obecność i zdali raport dyrektorowi szkoły i wicedyrektorowi. Po zdaniu raportu uczniowie zostali przeprowadzeni do docelowego miejsca ewakuacji, gdzie koordynator ds. zwalczania pożarów i dyrektor szkoły omówili i podsumowali przebieg alarmu próbnego. Czas trwania ewakuacji od momentu usłyszenia alarmu do wyjścia ostatniej osoby ze szkoły: 2 min 15 sek.

DANUTA KINAST