Zapoznając się podczas zajęć z bogatą kulturą i tradycją państw azjatyckich uczniowie klasy III B wyszukiwali informacji w książkach i czasopismach, obejrzeli filmy edukacyjne, poznali ciekawe i pouczające bajki i legendy oraz słuchali muzyki. Na zajęcia dzieci przyniosły także symbole związane z kontynentem azjatyckim, czyli maskotki smoków oraz oryginalne pamiątki z wyjazdu. Realizacja tych zajęć stała się również przyczynkiem do rozmowy na temat tolerancji. Uczniowie dowiedzieli się, że Międzynarodowy Dzień Tolerancji obchodzony jest na całym świecie 16 listopada. Wspólnie wyjaśnialiśmy znaczenie słowa tolerancja i określaliśmy, co to znaczy być tolerancyjnym, podawaliśmy przykłady takich zachowań. Na koniec dzieci wykonały prace plastyczne pod wspólnym hasłem „Inni to także my” , w których zachęcały wszystkich do większej otwartości i życzliwości wobec osób innej narodowości oraz tego, co nieznane.

Wiesława Papkalla