W poniedziałek 13 listopada uczniowie naszej szkoły uczcili akademią Narodowe Święto Niepodległości, które miało miejsce w ubiegłą sobotę. Krótki pokaz poetycki przygotowany został przez uczniów klasy V a wraz z wychowawczynią Katarzyną Mahari. Przeplatały go znane piosenki w wykonaniu chóru pod muzyczną opieką pana Mariusza Cierpicha. Całości dopełniły dekoracje wykonane przez panią Barbarę Szymską. Spotkanie uświadomiło nam, że patriotyzm to nie tylko szacunek dla naszych narodowych symboli i świąt. Już od najmłodszych lat  każdy z nas może okazać miłość do Ojczyzny poprzez systematyczną naukę, własny rozwój lub dobry uczynek. Mądrzy obywatele są przecież podstawą silnego kraju i gwarancją jego niepodległości.

Katarzyna Mahari