Uczniowie klasy IV „b”pod opieką  wychowawczyni Barbary Szymskiej oraz  Martiny Joschko wzięli udział w niezwykłych zajęciach plenerowych w Biestrzynniku. Lekcja pt. "Wokół stawu” zorganizowana była w Ośrodku Zarybieniowym PZW Poliwoda przez Okręg Polskiego Związku Wędkarskiego w Opolu oraz Agencję Rynku Rolnego i dotyczyła połowu ryb oraz sposobów zarybiania okolicznych stawów. Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy od dyrektora SP nr 2 w Ozimku, Wiesława Misia, który opowiadał o życiu w stawie oraz wokół niego, oprowadzając po okolicy i pokazując miejsca, w których znajduje się wylęgarnia ryb, „rybi żłobek”, „rybie przedszkole” oraz miejsca przeznaczone dla dorosłych osobników. Po zajęciach teoretycznych zaznajomił dzieci z wędkowaniem. Dzieci miały możliwość wykorzystania w praktyce swoich umiejętności wędkarskich, gdyż odbyły się zawody wędkarskie. Zabawa była fantastyczna, zarówno dla dziewcząt, jak i chłopców,  wzbudziła ogromne emocje i wyzwoliła ducha rywalizacji wśród dzieci. Zwycięzcy zawodów otrzymali nagrody, a pozostali uczniowie drobne upominki.

Barbara Szymska