9 października uczniowie klasy III A i III B pojechali na wycieczkę do” Muzeum Chleba” w Radzionkowie. Muzeum Chleba jest jedyną placówką poświęconą piekarstwu i ciastkarstwu w krajach Europy Wschodniej. Na zwiedzających radzionkowskie muzeum czeka wiele atrakcji.Uczniowie poznali historię chleba „ Od ziarenka do bochenka ”, oglądnęli projekcję filmu „Chleb”. Wysłuchali prelekcji pana Piotra Mankiewicza – właściciela muzeum o szacunku do chleba, oraz brali udział w warsztatach związanych z pieczeniem ciasta. Następnie podzieleni na grupy z przewodnikiem oglądaliśmy ciekawe eksponaty związane nie tylko z produkcją chleba, ale także z przedmiotami powszechnego użytku z lat minionych ubiegłego wieku. Dużo emocji wzbudziła wizyta w dawnej klasie szkolnej. Uczniowie mieli okazję usiąść w starych ławkach szkolnych oraz poznać zwyczaje szkolne, materiały, stroje i przybory. Podziwiali również wystawę zabytkowych komputerów i telefonów. Po zakończeniu zwiedzania z wielkim apetytem zjedliśmy upieczone bułeczki, które wcześniej sami przygotowaliśmy. Była to pełna wrażeń i bardzo pouczająca wycieczka.

Wiesława Papkalla i Magdalena Dudkiewicz