Wraz z nastaniem jesieni uczniowie klasy III b wyruszyli wspólnie z Kubusiem Puchatkiem na jej literackie poszukiwanie. Nasza klasa zmieniła się w Stumilowy Las, gdzie Kubuś i jego przyjaciele wprowadzili nas w świat pełen jesiennych barw. Najpierw dzieci przypomniały sobie sylwetkę autora i historię powstania pierwszej książki o Kubusiu Puchatku, a następnie dzieliły się wrażeniami z samodzielnie przeczytanych różnych książeczek o misiu i jego przyjaciołach oraz uczestniczyły w konkursach i zabawach. Na zakończenie wykonały piękne prace plastyczne przedstawiające jesień w Stumilowym Lesie. Dzięki tak zrealizowanym zajęciom dzieci otrzymały dużą dawkę wiedzy przyrodniczej, a czytając książki interesująco i pożytecznie spędziły wolny czas, zgodnie z przesłaniem realizowanej w naszej klasie innowacji czytelniczej „Książka uczy i bawi”.

Wiesława Papkalla