Tymoteusz Zyndul uczeń klasy czwartej naszej szkoły, jako jedyny z gminy Ozimek, otrzymał wyróżnienie  w wojewódzkim konkursie WAKACJE Z ZIELNIKIEM. Konkurs został zorganizowany przez Wojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Opolu, a wzięło w nim udział 66 uczestników z klas IV -VIII ze szkół podstawowych w całym województwie.

Tymek o konkursie dowiedział się od wychowawczyni Karoliny Gawlik - każdy uczeń z klasy dostał informacje.

"Myślę że było to ciekawe doświadczenie dla Tymka. Na pewno był to bardzo pracochłonny  i czasochłonny konkurs. Największym problemem było suszenie. Rośliny musiały być ładnie zasuszone. Niektóre nam niestety się zepsuły.  Potem było szukanie w książkach i w Internecie roślin - mówi mama Tymka, pani Małgorzata Zyndul. Myślę, że mało kto zdaje sobie sprawę, że każdego dnia mijając pola czy łąki, znajdzie tam tak wiele skarbów natury".

W zielniku Tymka było aż 78 roślin zebranych podczas wakacji w Ozimku, Suwalkach, Wrocławiu i w Rydze. Każda musiała być drobiazgowo opisana, podane miejsce zbioru i data. Zielnik miał być wykonany ręcznie, a nie na komputerze. Gratulujemy Tymkowi!

Małgorzata Zyndul, Grażyna Świercz
Galeria

Dla ucznia

Najważniejsze informacje dla naszych uczniów. Konkursy, zbiórki, wybory samorządu i nie tylko.

Dla Rodziców

Najważniejsze informacje dla rodziców naszych uczniów. Spotkania, wywiadków, Rada Rodziców, materiały edykacyjne i nie tylko.

Facebook

Odwiedź nas na Facebook !
Logo - program dla szkół
Logo - program dla szkół
 do góry