W dniach 28-29.09.2019 r. na basenie sportowym Europejskiego Parku Sportów Wodnych w Berlinie odbywał się Międzynarodowy Miting Pływacki International Swim-Cup 2019 dla zawodników 8-letnich i starszych.

W zawodach wystartowała Marta Rakowska uczennica klasy VIIIa Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Ozimku, która na co dzień reprezentuje Sekcję Pływacką VEGA Dobrodzień.

Najlepszy wynik Marta Rakowska uzyskała w konkurencji 200m stylem dowolnym i 50m stylem motylkowym zajmując dwukrotnie 5 miejsce. Wynik na dystansie sprinterskim „delfinem” okazał się nowym rekordem życiowym jednak nie zapewnił pozycji medalowej wśród międzynarodowej konkurencji. W pozostałych 4 startach w konkurencji 100m stylem dowolnym i 200m stylem zmiennym oraz 50m stylem dowolnym i 100m stylem motylkowym Marta zajmowała wysokie miejsca w ścisłej czołówce – również dwukrotnie 8 miejsce i 10 miejsce.

W międzynarodowych zawodach wzięło udział 906 zawodników, w tym 480 dziewcząt i 426 chłopców, którzy reprezentowali 56 sekcji i klubów pływackich z Austrii, Australii, Czech, Danii, Polski, Rosji i Niemiec.

Udział zawodników Sekcji Pływackiej VEGA Dobrodzień w zawodach odbył się w ramach realizacji przez Stowarzyszenie Promocji Pływania VEGA (KRS 0000157060) zadania publicznego współfinansowanego przez Samorząd Województwa Opolskiego pod nazwą „Opolskie kwitnące pływanie – VEGA pływaków wspieranie”.

Stowarzyszenie Promocji Pływania VEGA