Wszystko zaczęło się od kropki! We wtorek w JEDYNCE obchodziliśmy Dzień Kropki. Uczniowie i nauczyciele wysłuchali opowiadania amerykańskiego pisarza i ilustratora Petera H. Reynoldsa THE DOT. Ta urocza i pouczająca opowieść stała się przyczynkiem do rozmów z uczniami na lekcjach wychowawczych o odkrywaniu talentów i wiary we własne siły i możliwości. O kreatywności, pomysłowości i o tym, że można wiele osiągnąć, gdyż każdy ma jakieś drzemiące w nim, ukryte talenty, które tylko czekają na odkrycie, że trzeba w siebie wierzyć! Każda klasa w inny sposób przyłączyła sie do tego międzynarodowego święta, obchodzonego już od 2008 roku.Wspólnym działaniem było malowanie kropek na dziedzińcu szkoły. Były kropki małe, duże, a nawet wielkie kropy. Jakie kto chciał! Każdy mógł wyrazić siebie, pokazać swoją kreatywność, swój polot czy dowcip! Dużo się działo, ale wszystko zaczęło się od kropki!