Uczniowie klas siódmych i ósmych naszej szkoły spotkali się z pracownikami Opolskiego Oddziału ZUS. Młodzi ludzie dowiedzieli się co to jest ZUS, co to są ubezpieczenia społeczne oraz kto jest ich beneficjentem. Szkolenia dla młodzieży przeprowadziły panie GRAZYNA WERTEL - koordynator do spraw komunikacji społecznej i edukacji w ZUS w Opolu oraz SYLWIA JARCZEWSKA - starszy specjalista ZUS w ramach projektów eukacyjnych, które Zakład Ubezpieczeń Społecznych prowadzi dla szkół. Takie działania wyposażają młodych ludzi "w wiedzę o istocie ubezpieczeń społecznych i zasadach tego systemu", co skutkować będzie w podejmowanie przez nich świadomych decyzji w dorosłym życiu. Uczniowie, szczególnie klas siódmych, z zainteresowaniem wysłuchali  informacji pracownic ZUS-u, mieli także sporo pytań, pokazujących ich zaciekawienie tym trudnym tematem.