Lapbook to ostatnio bardzo popularna kreatywna forma pracy dzieci. W klasie II a zostały przeprowadzone zajęcia tą metodą przez szkolną bibliotekarkę Grażynę Świercz, która razem z dziećmi stworzyła ogromny „Pingwinkowy lapbook” zawierający mnóstwo materiałów, mini zakładek, książeczek, okienek i kieszonek. W każdym zakamarku uczniowie mieli do wykonania jakieś zadanie, coś do obejrzenia, rozłożenia, doklejenia. Do stworzenia lodowego lapbooka zainspirowała nas realizowana na lekcjach lektura "Zaczarowana zagroda". Uczniowie dobrze się przygotowali do tej pracy - przynieśli mnóstwo materiałów, wycinków z gazet, broszur, gwiazdek a nawet niepotrzebnych płyt CD, które skojarzyły się dzieciom ze skrzącym się śniegiem i lodem. Znalazły się w nim informacje na temat Antarktydy, zwierząt żyjących na tym kontynencie, a przede wszystkim na temat pingwinów. Uczniowie po raz kolejny mieli okazję uczestniczyć w bardzo kreatywnych, ciekawych i zabawnych zajęciach. Lapbooka klasy 2a można zobaczyć na korytarzu szkolnym przed biblioteką.

Magdalena Dudkiewicz