Uczniowie klasy IIa, w ramach interesującego czytelniczego projektu edukacyjnego, poznali ciekawą serię książek Klub Kociaków Słodziaków. Poprzez losy symatycznych kotków, którymi opiekują się troskliwe dziewczynki ukazane zostały relacje i przyjacielskie uczucia między ludźmi i zwierzętami oraz przyjaźń ludzi do zwierząt. Właśnie przez ukazanie świata zwierząt, dzieci uświadomiły sobie jak ważna jest odpowiedzialność i troska za posiadanego zwierzaczka. Dzięki udziałowi w projekcie uczniowie dowiedzieli się, że połączenie pracy, odpowiedzialności, troski za innych, empatii i współczucia buduje charakter człowieka!

Grażyna Świercz, Renata Krzyżowska